Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandlingen avser innehållsproduktion, digital kommunikation, copy samt översättningar
Referensnummer: Af-2022/0080 1215
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92312211 Skrivbyråtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetsförmedlingen har ett omfattande behov av ett ramavtal som omfattar hela eller delar av uppdrag samt stöd i form av resurskonsulter inom innehållsproduktion. Vi lägger stor vikt vid att leverantören av innehållsproduktion förutom kompetens även kan erbjuda en ändamålsenlig arbetsprocess. Arbetsförmedlingen har som ambition att arbeta med ett omnikanalperspektiv, ett holistiskt synsätt kring hur de analoga och digitala kanalerna ska samverka.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79340000 Reklam och marknadsföring, 79530000 Översättartjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen