Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter VVS inkl. styr och övervakning
Referensnummer: UH-2022-298
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Örnsköldsviks kommun tillsammans med Övik Energi AB och Övik, AB Övikshem och Miljö och Vatten i Örnsköldsvik AB upphandlar ramavtal avseende Tekniska konsulter för VVS, Styr och Övervakning för successiva avrop under ramavtalsperioden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen