64753-2019 - ÄndringSverige-Jönköping: Hörapparater
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hörsel- och kommunikationslösningar (Sydöstra-J)
Referensnummer: RJL 2018/2959
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33185000 Hörapparater
II.1.4.
Kort beskrivning
Samupphandling, Sydöstra sjukvårdsregionen, utav hörsel- och kommunikationslösningar. Med Hörsel- och kommunikationslösningar avses produkter hörapparater och tillbehör med egenskaper som kan hantera audiologiska behov av olika grad och typ av hörselnedsättning.