Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Defibrillatorer Region Skåne
Referensnummer: 2022-O000233
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33182100 Defibrillator
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling för att täcka Region Skånes behov av halvautomatiska och multifunktionella defibrillatorer samt elektroder till upphandlade defibrillatorer samt Region Skånes behov av AED/Hjärtstartare.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen