See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggställningar 2024
Beskrivning: Upphandlingen omfattar hyra av byggställningar inklusive leverans, montering, uthyrning och demontering av ställning och väderskydd samt bortforsling. Avrop sker löpande av planerade och akuta arbeten.
Intern identifierare: UVA-2024-00607
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 51000000 Installation (utom programvara)
Ytterligare klassificering (cpv): 44212310 Byggnadsställning, 44212317 Ställningskonstruktioner, 45262110 Nedmontering av byggnadsställning, 45262120 Uppförande av byggnadsställning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Byggställningar