647612-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vägtransporter – Ramavtal Skolskjuts
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Skolskjuts
BeskrivningRamavtal för skolskjuts i Sala kommun.
Intern identifierareKS 2025/432
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
Ytterligare klassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelSkolskjuts
BeskrivningRamavtal skolskjuts
Intern identifierare1718798-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelSanningsförsäkran
BeskrivningAnbudsgivare lämnar anbud genom att intyga att denne inte berörs av någon av de uteslutningsgrunder som framgår av 13 kap. 1-3 §§ LOU. Anbudsgivare som lämnar anbud genom sanningsförsäkran ska inte fylla i del "Egenförsäkran (ESPD)".
Intern identifierare1718799-1