2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ventilationsarbeten - Söderhamn, Faxeholmen
Beskrivning: Upphandlingen omfattar planerade och oplanerade ventilationsarbeten inom beställarens fastighetsbestånd. Ventilationsarbetena innefattar exempelvis; kanaldragning, nyinstallation, reparation av fläktaggregat, injusteringar m.m.
Intern identifierare: 15819
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
Ytterligare klassificering (cpv): 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45331210 Installation av ventilation, 45331211 Installation av ventilation utomhus, 71315410 Inspektion av ventilationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ventilationsarbeten - Söderhamn, Faxeholmen