See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: DIS: Utvärdering av regeringsuppdrag "Regional strategisk planering"
Beskrivning: Tillväxtverket avser att upphandla en utvärderare för löpande uppföljning och utvärdering av uppdraget. Utvärderande aktör ska fungera som ett stöd för Tillväxtverket, Boverket, Trafikverket och länsstyrelsen i genomförandet av regeringsuppdraget och bidra med kunskap och input kopplat till uppdragets utförande och utformning.
Intern identifierare: Ä 2025-1335
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: DIS
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79311300 Undersökningsanalys
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000