647666-2022 - ResultatSverige-Kungsbacka: Programvara för kassasystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kassasystem till Kungsbacka kommun
Referensnummer: 22/7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48110000 Programvara för kassasystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett kassasystem till Kungsbacka kommuns försäljningsställen så som kaféer, matsalar och bibliotek.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30142200 Kassaapparater
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen