See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vägkantsklippning
Beskrivning: Region Gotland har behov av maskinklippning av gräs och sly på vägkanter. Arbetet omfattar enskilda vägar med statsbidrag och tätortsvägar över hela Gotland.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77312000 Ogräsröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112019:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45233229 Underhåll av vägrenar, 77314000 Markskötsel