647715-2025 - Resultat
Sverige – Reparation och underhåll – Ramavtal licenssvetsning och underhåll av trycksatta anordningar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal licenssvetsning och underhåll av trycksatta anordningar
BeskrivningUpphandlingen avser reparationer och underhållsarbete. Upphandlingen omfattar företrädesvis arbeten i beställarens tre fjärrvärmeverk, ett värmekraftverk och i beställarens bränsleberedningsanläggning även övriga affärsområden hos beställaren kan komma att avropa tjänster inom ramen för avtalet.
Intern identifierareU-069-2025
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 45262680 Svetsning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000