647743-2023 - ÄndringSverige-Luleå: Kläder, skor, väskor och tillbehör
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetskläder till Fastighet, Verkstad, Hantverk, Gator och Park
Referensnummer: KLF 2023/1155
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar arbetskläder till personal inom fastighet, verkstad, hantverk, gator och park på Luleå Kommun och Luleå Lokaltrafik.