Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elevadministrativt system
Referensnummer: 23/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48190000 Programvara för undervisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av elevadministrativt system
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48219300 Programvara för administration, 48810000 Informationssystem, 48931000 Programvara för utbildning, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72263000 Programimplementation, 72268000 Tillhandahållande av programvara