647855-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Måltidsleveranser – Upphandling av måltidsservice för äldreomsorgen, LSS och socialpsykiatri i Skärholmens stadsdelsförvaltning
Meddelande om upphandling – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av måltidsservice för äldreomsorgen, LSS och socialpsykiatri i Skärholmens stadsdelsförvaltning
BeskrivningUpphandlingen omfattar tillagning och leverans både varma och kalla måltider (lunch och/eller middag) till brukare inom äldreomsorgen, LSS och socialpsykiatri. Målet för uppdraget som upphandlas är att brukare ska få en hög kvalitet på måltiderna vad gäller näringsinnehåll, måltidssammansättning, variation och måltidsupplevelse.
Intern identifierareSKHLM 2024/214
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste känneteckensociala och särskilda tjänster enligt bilaga 2 till LOU
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 55521200 Måltidsleveranser
Ytterligare klassificering (cpv): 55322000 Tillagning av måltider
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUpphandling av måltidsservice för äldreomsorgen, LSS och socialpsykiatri i Skärholmens stadsdelsförvaltning