2. Förfarande
Förfarande
Titel: Installation av ny kulvert
Beskrivning: Upphandlingen omfattar projektering och installation av ny kulvert för kallvatten, tappvarmvatten, VVC samt värmeledning (fram- och returledning för radiatorsystem). Även erforderliga markarbeten samt återställning av mark ingår. Uppdraget utförs på fastighet Visby Fjällskivlingen 1, som innehåller både flerbostadshus och fristående enplanshus. För att kunna lämna anbud är visning av området tillsammans med Beställaren obligatoriskt.
Intern identifierare: 2025:26
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45221220 Kulvertar
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000