647949-2023 - ResultatSverige-Klippan: Utrustning för kopiering och offsettryckning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Multifunktions skrivare MFS
Referensnummer: 23/77
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30120000 Utrustning för kopiering och offsettryckning
II.1.4.
Kort beskrivning
Bjuv, Klippan, Perstorp, Åstorp och Örkelljungas kommuner hanterar på daglig basis ett stort antal dokument och behöver därav utrustning för utskrift, kopiering och scanning.
Då utrustningen kommer att användas frekvent av många samtidiga användare omfattas även denna upphandling av underhållsservice, förbrukningsartiklar, tillbehör och tjänster för maskinerna.
Inbjudan
EttIT för kommunerna Bjuv, Klippan, Perstorp, Åstorps och Örkellljunga inbjuder er att inkomma med anbud enligt nedan.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30121100 Fotokopieringsmaskiner, 30125000 Delar och tillbehör till kopiatorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen