2. Förfarande
Förfarande
Titel: Marknadsundersökning Ombyggation av tak och fasad
Beskrivning: Region Örebro län har ambitionen att under hösten 2025 upphandla entreprenadarbeten som avser ombyggnation av tak och fasad på en av Regionens byggnader, B-huset. B-huset är beläget centralt på sjukhusområdet och är tätt omgivet av flera byggnader, vilket skapar en viss komplexitet och Regionen är intresserad av att lyssna in era synpunkter på frågorna i denna marknadsundersökning.
Intern identifierare: 25RS6004
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262700 Ombyggnadsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, 45262000 Bygg- och anläggningsarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, med undantag för takarbeten, 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden, 45443000 Fasadarbeten