648001-2023 - ÄndringSverige-Jönköping: Byggnadsinstallationsarbeten
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ölmstadskolan - nybyggnation
Referensnummer: 557600
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser nybyggnation av en F-6 skola avsedd för 225 elever, en förskola med 6 avdelninga och en sporthall. Markanläggning för verksamheten samt GC-passager på förbipasserande Bunnvägen.
Total bruttoarea ca 6000 m2
Arbetsområde totalt ca 26 000 m2