648020-2024 - Resultat
Sverige – Hudsjukvård – Hudsjukvård
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelHudsjukvård
BeskrivningUpphandling avseende hudsjukvård.
Intern identifierareOSN 2024-00227
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste känneteckenUpphandlingen genomförs som en Enstegsupphandling, en icke direktivstyrd annonspliktig upphandling enligt lag (2016:1145) om offentlig upphandling 19 kap LOU. Villkor för genomförandet beskrivs i upphandlingsunderlaget.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85121282 Hudsjukvård
Ytterligare klassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000