648059-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Möbler – Återbrukade möbler med relaterade tjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor - Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelÅterbrukade möbler med relaterade tjänster
BeskrivningUppdraget avser ramavtal gällande återbrukade möbler med relaterade tjänster. Anbudslämnaren ska bedriva försäljning av återbrukade möbler och ska kunna tillgodose beställarens behov av återbrukade möbler som fungerar i offentlig miljö, inom flera av följande katergorier: kontorsmöbler, skolmöbler, förskolemöbler, möbler för vård och omsorg, biblioteksmöbler och "designmöbler". Anbudslämnaren ska även erbjuda re-design, rekonditionering samt renovering av beställarens möbler.
Intern identifierareKS 2025/0808
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Ytterligare om kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 39100000 Möbler
Ytterligare klassificering (cpv): 50850000 Reparation och underhåll av möbler
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000