648078-2022 - ResultatSverige-Helsingborg: Reparation och underhåll
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reparation av vitvaror
Referensnummer: 73/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Reparationer och installationer samt bortforsling av alla förekommande vitvaror i kök samt i tvätt och torkutrymmen, i syfte att hålla utrustning och maskiner i brukbart skick så länge det är ekonomiskt och miljömässigt hållbart.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39710000 Elektriska hushållsapparater, 39711100 Kylskåp och frysar, 45331230 Installation av kylutrustning, 45331231 Installation av kyl- och frysanläggningar, 50000000 Reparation och underhåll, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50800000 Diverse reparationer och underhåll, 51000000 Installation (utom programvara)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen