Genom denna RFI vill SPSM få bättre kunskap, dels om marknadens mognad och möjligheter att utveckla nya lösningar, dels om enskilda leverantörers erfarenheter och innovationsförmåga. Den information SPSM får in ger myndigheten en bra grund för att definiera det som ska upphandlas utifrån verksamhetens och framförallt elevens behov.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39162100 Undervisningsutrustning, 39162200 Hjälpmedel och apparater för undervisning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen