See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bemanningstjänster inom Elevhälsan
Beskrivning: Upphandlingen syftar till att teckna avtal om bemanningstjänster inom elevhälsan för att kommunen vid behov ska erbjudas bemanningspersonal som innehar rätt erfarenhet, utbildning och kompetens för tillfällig tjänstgöring samt som uppnår den kvalité som kommunen bedömer nödvändig inom ett specifikt avrop och uppdrag. I upphandlingen delas de olika professionerna inom elevhälsan in i fyra olika områden: skolsköterska, skolpsykolog, skolkurator, skollogoped.
Intern identifierare: 24/95
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Obligatoriska krav (1)
Beskrivning: Se upphandlingsdokument
Intern identifierare: 1585304-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Område A - Skolsköterska
Beskrivning: Vid anbudsinlämning på område A - Skolsköterska
Intern identifierare: 1792814-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Område B - Skolpsykolog
Beskrivning: Vid anbudsinlämning på område B - Skolpsykolog
Intern identifierare: 1792815-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Område C - Skolkurator
Beskrivning: Vid anbudsinlämning på område C - Skolkurator
Intern identifierare: 1792816-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Område D - Skollogoped
Beskrivning: Vid anbudsinlämning på område D - Skollogoped
Intern identifierare: 1792817-4