2. Förfarande
Förfarande
Titel: Livsmedel enligt biståndsbeslut
Beskrivning: UIddevalla kommun genomför en upphandling av livsmedel i konsumentförpackningar till invånare efter beslut om bistånd. Livsmedel i konsumentförpackningar ska plockas ihop av leverantör och hämtas därefter av kommunens anställda och körs ut till de invånare med biståndsbedömd insats.
Intern identifierare: SN/2024:175
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
Ytterligare klassificering (cpv): 55900000 Detaljhandelstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del