2. Förfarande
Förfarande
Titel: Samordnande projekteringsledare ny anstalt i Trelleborg
Beskrivning: Specialfastigheter avser upphandla en (1) konsult som ska tillvarata Specialfastigheters intressen som samordnande projekteringsledare till en ny anstalt i Trelleborg.
Intern identifierare: SPF2024-041
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Fastighetsutvecklare ny anstalt Kalmar