Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel i konsumentförpackningar
Referensnummer: 22INK019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Piteå kommuns inköpsenhet genomför upphandling av livsmedel i konsumentförpackningar. Upphandlingen omfattar kommunens huvudsakliga behov av kompletteringsköp av livsmedel, både i butik (hämtköp) eller e-handel med leveranser.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03200000 Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter, 03310000 Fisk, skaldjur och akvatiska produkter, 15110000 Kött, 15112130 Kyckling, 15500000 Mejeriprodukter, 15800000 Diverse livsmedel, 15811000 Brödprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen