648542-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Lastmaskiner – Lastmaskin till återvinningsverksamheten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLastmaskin till återvinningsverksamheten
BeskrivningDenna upphandling avser en (1) fabriksny av senaste årsmodell eller demokörd lastmaskin enligt Kravspecifikation. Maskinen ska användas i beställarens återvinningsverksamhet för hantering av sten och schaktmassor, avfallshantering, lastning och lossning av gods mm.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 43261100 Lastmaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104497:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten