2. Förfarande
Förfarande
Titel: Näringsdrycker och sondnäring
Beskrivning: Upphandlingsenheten Mora, Orsa, Älvdalen inbjuder till upphandling av ramavtal avseende successiva leveranser av näringsdrycker och sondnäring till Mora, Orsa, Älvdalen, Malung-Sälen, Vansbro, Rättvik samt Leksands kommuner.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15880000 Speciella näringsprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97032:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33692300 Enteral nutrition