648691-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Magnetiska eller optiska läsare – Inpasseringssystem med debiteringsmöjlighet på ÅVC
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelInpasseringssystem med debiteringsmöjlighet på ÅVC
BeskrivningUpphandling av inpasseringssystem med debiteringsmöjlighet på ÅVC för Örebro kommun.
Intern identifierareTos 59/2025
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30216000 Magnetiska eller optiska läsare
Ytterligare klassificering (cpv): 48444100 Faktureringssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72312000 Datainmatning, 79999200 Fakturering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelKontraktsvillkor/Ramavtalsvillkor
Intern identifierare1740601-0
Ytterligare klassificering (cpv): 48444100 Faktureringssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelLeverantörsprövning
Intern identifierare1740603-1
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelTilldelningskriterier
Intern identifierare1740605-2
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72300000 Datatjänster, 79999200 Fakturering
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelAdministrativa villkor
Intern identifierare1740606-3
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 79999200 Fakturering