648758-2023 - ResultatSverige-Lysekil: Larmövervakningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Funktionsupphandling av Trygghetsskapande teknik
Referensnummer: LKS 2022-000506
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79711000 Larmövervakningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Information om upphandlingen
Sotenäs, Munkedals kommun och Lysekils kommun (hädanefter kallad Beställaren), inbjuder härmed leverantörer att inkomma med anbud i funktionsupphandling av trygghetsskapande teknik enligt de förutsättningar som anges i förfrågningsunderlaget med tillhörande bilagor.
Upphandlingen är uppdelad i två avtalsområden då kraven och behoven skiljer sig mellan områdena. Anbud kan lämnas på ett av områdena eller båda. Del 1 Särskilt boende (SÄBO) och Del 2 Ordinärt boende utvärderas var för sig.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35121700 Larmsystem, 35125300 Övervakningskameror, 45312000 Installation av larmsystem och antenner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen