648943-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Tekniska konsulter Arkitekt Allmän Byggnad & Ingenjör Arkitekt
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter Arkitekt Allmän Byggnad & Ingenjör Arkitekt
Beskrivning: Ramavtal avseende tekniska konsulttjänster inom området Ingenjör Arkitekt och Arkitekt Allmän Byggnad för Piteå Näringsfastigheter AB med bolag. Uppdraget kommer omfatta projekteringar inom nybyggnationer och ombyggnationer av befintliga fastigheter.
Intern identifierare: 4.2024.10
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Tekniska konsulttjänster - Arkitekt Allmän Bygg och Ingenjör Arkitekt