Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Renovering av friidrottsanläggning
Referensnummer: KS 2022-813
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar renovering av Björknäsvallens friidrottsanläggning i Boden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar, 45236100 Mark- och grundarbeten: diverse idrottsanläggningar, 45236110 Markanläggning för idrottsplatser, 45453100 Renoveringsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen