648996-2023 - ResultatSverige-Varberg: Byggnadsanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggarbeten (1- 10 miljoner)
Referensnummer: KS 22/76
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Administrativa Föreskrifter
Dessa administrativa föreskrifter ansluter till AMA AF 12.
Anbud ska lämnas på det svenska språket.
All kommunikation i detta och kommande projekt ska ske på det svenska språket.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen