Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vårdgivare på primärvårdsnivå inom LSS i bostad med särskild service och daglig verksamhet samt för insatser i bostad med särskild service och sysselsättning inom socialpsykiatrin
Referensnummer: SON 2019/45-72
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser anskaffning av en vårdgivare för utförandet av basal hälso- och sjukvård inom LSS i bostad med särskild service och daglig verksamhet samt för insatser i bostad med särskild service och sysselsättning inom socialpsykiatrin.
Uppdraget ska utföras för personer i kommunens egen regi samt för personer som beviljats insatser av Täby kommun i verksamheter inom kommunens gränser.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85310000 Socialt arbete, 85311000 Social omsorg med inkvartering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen