See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Textilier och gardiner till offentlig miljö
Beskrivning: Flera kommuner i Dalarna upphandlar nu leverans av gardiner m.m inklusive sömnad, montering, måttagning, uppsättning och tillbehör till offentlig miljö. Varmt välkommen att lämna anbud och ställ gärna frågor!
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 19200000 Textilier och tillhörande varor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92783:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39515000 Gardiner, draperier, gardinkappor och rullgardiner, 39510000 Hushållstextilier