Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling avseende ramavtal för säkerhetsarbeten
Referensnummer: KS 2023-1327
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrtälje kommun upphandlingar tillsammans med Tiohundra, Norrtälje Vatten & Avfall samt Norrtälje Energi ramavtal avseende säkerhetsarbeten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 65 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning, 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 45312000 Installation av larmsystem och antenner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se upphandlingsdokument.
Observera att uppskattad omfattning endast är en uppskattning och inte på något sätt bindande varken för Beställaren eller Entreprenören.