649222-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Ockerö: Resebyråtjänster och liknande tjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Resebyråtjänster
Referensnummer: 23/188
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för Resebyråtjänster, vilket innebär bokning och utfärdande av resehandlingar till samtliga reguljära färdmedel såsom flyg, tåg, buss, båt, anslutningstransporter samt hotellbokningar in- och utrikes. Tjänsten innefattar även hjälp med visum i de fall detta är nödvändigt med hänsyn till resmål. Bokningar ska kunna ske med personlig service (offline) dygnet runt.
Ramavtalet omfattar även en option att avropa konsultstöd för planering av verksamhetens kommande resor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen