649256-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster – Kassasystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kassasystem
Beskrivning: Värmdö kommun avser genom denna upphandling att anskaffa en helhetslösning för kassasystem med kringliggande tjänster. I uppdraget ingår bland annat ansvar för leverans, integration, löpande drift och support samt förvaltning av systemlösningen.
Intern identifierare: 000
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48110000 Programvara för kassasystem, 72250000 System- och stödtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Kassasystem