6493-2021 - ResultatSverige-Härnösand: Kontorsstädning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster till Specialpedagogiska skolmyndighetens kontor i Malmö, Växjö, Kalmar och Luleå
Referensnummer: 2 STO-2020/169
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90919200 Kontorsstädning
II.1.4.
Kort beskrivning
Specialpedagogiska skolmyndigheten inbjuder till anbudsgivning avseende städtjänster till myndighetens kontor i Malmö, Växjö, Kalmar och Luleå.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Städtjänster till Specialpedagogiska skolmyndighetens kontor på Neptuniplan 7, Malmö
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90910000 Städning, 90911200 Städning av byggnader, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Städtjänster till Specialpedagogiska skolmyndighetens kontor i Malmö
Städtjänster till Specialpedagogiska skolmyndighetens kontor på Västra Esplanaden 9A, Växjö
Del nr: 2
Städtjänster till Specialpedagogiska skolmyndighetens kontor i Växjö
Städtjänster till Specialpedagogiska skolmyndighetens kontor på Södra Långgatan 62, Kalmar
Del nr: 3
Städtjänster till Specialpedagogiska skolmyndighetens kontor i Kalmar
Städtjänster till Specialpedagogiska skolmyndighetens kontor på Västra Varvsgatan 1, Luleå
Del nr: 4
Städtjänster till Specialpedagogiska skolmyndighetens kontor i Luleå