649306-2022 - ÄndringSverige-Sollefteå: Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-Hårdvara
Referensnummer: UH-2022-2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Sollefteå kommun upphandlar Ramavtal avseende inköp och leverans av IT-hårdvara, såsom stationära och bärbara datorer, chromebooks och bildskärmar.