2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nytt ekonomisystem till Länstrafiken i Västerbotten
Beskrivning: Länstrafiken i Västerbotten AB har för avsikt att upphandla ett nytt ekonomisystem. Syftet är att anskaffa en affärssystemslösning innehållande funktionalitet för att hantera ekonomisk bokföring och kringliggande ekonomiska tjänster.
Intern identifierare: LT2024-770
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72212440 Programvaruutvecklingstjänster för finansiell analys och redovisning
Ytterligare klassificering (cpv): 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48444100 Faktureringssystem, 48812000 Ekonomiska informationssystem, 72212443 Programvaruutvecklingstjänster för redovisning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000