649499-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Trädvård – Träd- och skogsvård
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Träd- och skogsvård
Beskrivning: Enköpings kommun avser upphandla ett ramavtal gällande träd- och skogsvård.
Intern identifierare: TF2024/1189
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77211500 Trädvård
Ytterligare klassificering (cpv): 03400000 Skogsbruk och skogsavverkning, 16100000 Jordbruks- och skogsmaskiner för markberedning eller odling, 77200000 Skogstjänster, 77230000 Tjänster förknippade med skogsbruk, 77231000 Skogsskötsel, 77231100 Skötseltjänster för skogsresurser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Upphandling träd- och skogsvårdstjänster