64959-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Sjukskötersketjänster – Dynamiskt inköpssystem Sjuksköterskor
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDynamiskt inköpssystem Sjuksköterskor
BeskrivningSkellefteå kommun inbjuder till att inkomma med ansökan om deltagande i Dynamiskt inköpssystemet avsende bemanningstjänster inom området legitimerad sjuksköterska. I tjänsten ingår alla förekommande uppgifter som en sjuksköterska inom kommunal vård och omsorg utför. Mer information framgår av upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85141200 Sjukskötersketjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117255:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 79624000 Förmedling av vårdpersonal