2. Förfarande
Förfarande
Titel: Cyklar och reparationer - Bjuv, Klippan, Örkelljunga
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal gällande fabriksnya färdigmonterade cyklar och elcyklar till olika verksamheter inom UM. Upphandlingen omfattar även cykelservice, däckbyte och reparationer för nyanskaffade och redan befintliga, äldre cyklar samt tillhandahållande av ett brett utbud av cykeltillbehör såsom lås, hjälmar, däck, väskor, reservdelar m.m.
Intern identifierare: 24/189
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34430000 Cyklar
Ytterligare klassificering (cpv): 34432000 Delar och tillbehör till cyklar, 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Allmänna krav
Beskrivning: Dessa krav gäller för alla deltagande kommuner
Intern identifierare: 1607269-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 1: Bjuvs kommun och Omsorg i Bjuv AB
Beskrivning: Dessa krav är specifika för Bjuvs kommun och ska bara besvaras av anbudsgivare som vill tävla om kontrakt i Bjuvs kommun.
Intern identifierare: 1607270-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 2: Klippans kommun
Beskrivning: Dessa krav är specifika för Klippans kommun och ska bara besvaras av anbudsgivare som vill tävla om kontrakt i Klippans kommun.
Intern identifierare: 1607273-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Delområde 3: Örkelljunga kommun
Beskrivning: Dessa krav är specifika för Örkelljunga kommun och ska bara besvaras av anbudsgivare som vill tävla om kontrakt i Örkelljunga kommun.
Intern identifierare: 1607275-3