2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avfallshämtning
Beskrivning: Ragunda kommun upphandlar avfallshämtning inom kommunen. Uppdraget omfattar insamling och transport av kommunalt avfall från småhus, flerbostadshus och kommunala verksamheter samt hämtning av grovavfall och tömning av containrar enligt upphandlingsdokumenten. Entreprenören ska tillhandahålla erforderliga fordon, personal och övriga resurser samt utföra rapportering och avvikelsehantering enligt kommunens krav.
Intern identifierare: 26/21
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90511000 Sophämtning
Ytterligare klassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000