See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arbetskläder - Grova, varsel, städ samt arbetshandskar
Beskrivning: Hej Leverantörer av arbetskläder! Ta nu tillfället i akt att göra affärer med sju dalakommuner och tre kommunala bolag som annonserar sitt kommande behov av grova arbetskläder, varsel, och arbetshandskar men också arbetskläder inom lokalvården. Avtalet omfattar arbetskläder som främst kommer att användas av de tekniska förvaltningarna, lokalvården, elever i olika utbildningar, och Arbetsmarknadsenheterna. Vi ser fram emot ert anbud!
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92735:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 18300000 Klädesplagg, 18141000 Arbetshandskar
Optioner:
Beskrivning av alternativen: 24 månader