2. Förfarande
Förfarande
Titel: System för schema och bemanning
Beskrivning: Västmanland Dalarna Löneförvaltning inbjuder er att inkomma med ansökan om att få lämna anbud, nedan kallad ansökan, i upphandlingen av system för schema och bemanning. Det framtida systemstödet ska kunna användas inom samtliga kommunala verksamheter där behov av tids-, schema- och bemanningsplanering finns eller kan uppstå under avtalstiden.
Intern identifierare: NBGK LN 2026/0020
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48332000 Programvara för schemaläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000