649862-2023 - ResultatSverige-Norrköping: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal boende med stöd enligt 4 kap. 1§ SoL samt § 27 LVM KOLLEKTIVT BOENDE (3)
Referensnummer: SN 2023/0103
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings kommun, Socialnämnden, inbjuder Er att lämna anbud på boende med stöd för brukare enligt 4 kap. 1 § socialtjänstlagen (SoL) och § 27 Lag om vård av missbrukare i vissa fall, (LVM), kollektivt boende, i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten. Upphandlingen annonseras på nytt eftersom den föregående upphandlingen inte resulterade i att kommunens behov kommer att täckas av de ramavtal som upphandlingen resulterade i.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst via kommunens upphandlingsverktyg www.e-avrop.com
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Ramavtalsområde nummer ett (1)
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85310000 Socialt arbete, 85311000 Social omsorg med inkvartering, 85320000 Socialvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se närmare beskrivning i upphandlingsdokumenten.
Ramavtalsområde nummer två (2)
Del nr: 2
Ramavtalsområde nummer tre (3)
Del nr: 3