649965-2025 - Resultat
Sverige – Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten – Entreprenadmaskintjänster inom avfallsanläggning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelEntreprenadmaskintjänster inom avfallsanläggning
BeskrivningRamavtal gällande entreprenadmaskintjänster till Moskogen och Storskogen avfallsanläggningar. Uppdraget avser löpande och sällanförekommande entreprenadmaskintjänster såsom hjullastare för masshantering, lastning och lossning av avfall m.m., grävmaskin för dikesrensning, dikning, masshantering m.m., dumper för masshantering och transport, kross- och sorterverk för jord- och stenmassor m.m., snöröjning och lastväxlarlastbil för interna masstransporter m.m.
Intern identifierare25KLSO48
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000