649995-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Rengöring av avfallsbehållare – Rengöring av kärl för hushållsavfall, matavfall och källsorterat material
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRengöring av kärl för hushållsavfall, matavfall och källsorterat material
BeskrivningRengöring av kärl för hushållsavfall, matavfall och källsorterat material. Schemalagd rengöring av kärl för hushållsavfall och matavfall. Tilläggsbeställning: -Rengöring av kärl för källsorterat material -Akut rengöring av kärl för hushållsavfall och matavfall -Rengöring av golv tak och väggar i miljöstugor/miljörum
Intern identifierareSB 2024/795
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90918000 Rengöring av avfallsbehållare
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRengöring av kärl för hushållsavfall, matavfall och källsorterat material